Законопроект щодо скасування застави під час розгляду справ корупціонерів, запропонований Президентом, не відповідає нормам Європейської конвенції про захист прав людини та практиці Європейського суду з прав людини.
Про це в інтерв'ю «Укрінформу» заявив заступник генерального прокурора України Віталій Касько, інформує «Слово і Діло».
«Такий підхід прямо суперечитиме практиці Європейського суду з прав людини і, відповідно, Європейській конвенції про захист прав людини й основоположних свобод. Хіба бажання виглядати добре перед виборцями має переважати над європейськими цінностями, за які люди стояли на Майдані?», – зазначив Касько.
За словами чиновника ГПУ, правильніше було би внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу, включивши тяжкі й особливо тяжкі корупційні злочини до переліку тих, щодо яких судді мають право не застосовувати заставу.
«Це питання можна вирішити у відповідності до європейських стандартів. Для цього потрібно внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу і включити, наприклад, тяжкі й особливо тяжкі корупційні злочини до переліку тих випадків, коли суддя має право не застосовувати заставу», – додав Касько, відповідаючи на запитання, яким чином можна запобігти втечі корупціонерів після сплати ними завдатку.
Додамо, що сьогодні відкрився конкурс на посаду керівника Антикорупційної прокуратури. Однак, як раніше зазначав екс-суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін, антикорупційний прокурор не буде цілком незалежним, оскільки підпорядковуватиметься генпрокурору.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»