Обіцянка політика
Петренко має намір провести реформу прокуратури
Джерело
Результат
14 липня 2015 року Президент Петро Порошенко підписав затверджений Верховною Радою Закон про зміни до Закону «Про прокуратуру».
13 серпня 2015 року заступник генпрокурора Давіт Сакварелізде пообіцяв завершити реформування органів прокуратури до кінця грудня поточного року.
5 вересня, в Україні розпочався перший етап відкритого конкурсу на керівні посади в місцеві прокуратури. Відбір проходить у кількох українських містах. Це Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Львів і Харків.
Станом на 29 січня 2016 року Українські та західні аналітики розкритикували переатестацію працівників прокуратури та ставлення ГПУ до боротьби з корупцією. Близько 84% старих прокурорських керівників залишили на своїх посадах.
18 лютого 2016 року депутати звернулися до Сенату США з проханням перевірити, чи справді ГПУ не отримала 200 тисяч доларів, які Штати виділили на реформу прокуратури.
12 травня 2015 року Верховна Рада прийняла Законопроект №4645 прийнято за основу і в цілому. Згідно з прийнятим законопроектом кандидат на посаду генерального прокурора повинен мати вищу освіту, не обов'язково юридичну, і стаж роботи у сфері права або законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п'яти років, володіти державною мовою, мати високі морально-ділові, професійні якості та організаторські здібності.
12 травня 2016 року Президент Петро Порошенко підписав Указ про призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором України.