Збільшення фінансового навантаження на утримання біженців з Близького Сходу в Європейському Союзі може стати причиною урізання програм фінансової допомоги ЄС Україні, зокрема тієї, яка спрямована на допомогу внутрішньо переміщеним особам у зв'язку з конфліктом на Донбасі.
Такі результати аналізу зовнішньополітичної ситуації Українського інституту дослідження екстремізму, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «РБК-Україна».
Більше того, соціологи підтверджують тезу про те, що Україна дійсно може виявитися змушеною прийняти частину мігрантів з Близького Сходу, ставши одним із пунктів їх трансферу в Європу. Це відбудеться, якщо ЄС закриє свої кордони для біженців.
«Україна ризикує стати одним із пунктів трансферу біженців у Європу. В разі закриття кордонів потік нелегальних мігрантів може бути направлений на нашу територію. Крім того, внаслідок зростання фінансового навантаження на утримання мігрантів будуть скорочені програми фінансової допомоги Євросоюзу внутрішньо переміщеним особам в Україні», – заявив експерт інституту з питань конфліктології Руслан Старовойтенко.
При цьому в інституті відзначають, що для України проблема внутрішньо переміщених осіб стоїть куди більш гостро, ніж для жителів ЄС питання мігрантів. Адже чисельність біженців у найбажанішій для них країні Західної Європи – Німеччині – менша, ніж кількість переселенців з Донбасу, що проживають у різних регіонах України.
Нагадаємо, міністр внутрішніх справ України Павло Клімкін на початку вересня припустив, що Україна має бути готова прийняти на себе частину напливу мігрантів з Близького Сходу.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»