Основна складність переговорів у тому, що РФ – ядерна держава.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політичний експерт Руслан Синельников, аналізуючи зустріч «нормандської четвірки» в Парижі.
«Росія показує себе сильним гравцем, Америка пасує через демократичність Обами, і тому кожен виклик «нормандської четвірки» непередбачуваний. Є країни, які повинні були б гарантувати нашу цілісність. Але, на жаль, робиться вигляд, що все якось само собою вирішиться», – розповідає експерт.
Після Генасамблеї ООН, на його думку, зовнішнє інформаційне поле залишається таким, що Україна самотужки має розібратися зі своїми проблемами й ніхто з підписантів Будапештського меморандуму їй нічого не обіцяє та не гарантує.
Експерт зазначив, що основна невпевненість у цих переговорах через те, що виступає велика ядерна держава і ніхто не хоче вступати з нею в конфлікт. Запроваджують санкції, але вони не настільки масштабні щоб зупинити геополітичний вплив РФ.
«Ми бачимо її дії. Це, по суті, дії країни, яка хоче бути світовим лідером», – підкреслив він.
Тому, на його думку, якщо міняти формат переговорів, то раціональніше було б, щоб у них брали участь ядерні держави й ті країни, які гарантували Україні незалежність і цілісність.
«Ми спостерігаємо тактику РФ, яка грає наступним чином: спочатку створює проблеми, а потім героїчно їх вирішує. Спочатку РФ вступає в силові протистояння, а після того пропонує створення на цій території миротворчих контингентів», – зауважив Синельников.
Експерт припускає, що РФ шукає вихід із ситуації на Донбасі, тому що не хоче програвати.
«Ця гра буде і щодо Придністров'я, і щодо Донбасу, і щодо Криму, тому що й там є низка проблем, які РФ не вирішує, і вони надалі будуть лише посилюватися», – резюмував політичний експерт.
Нагадаємо, вчора також з'явилася інформація, що в АП надійшов офіційний запит від РФ з ініціативою провести двосторонню зустріч у Парижі.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»