Сьогодні депутати почали день із серйозних зрушень у процесах децентралізації та демонополізації реєстраційних послуг.
Про це на своїй сторінці написав міністр юстиції Павло Петренко, передає «Слово і Діло».
«Парламентарі в другому читанні ухвалили розроблений Мін'юстом спільно з представниками всіх фракцій коаліції та громадянського суспільства пакет законів, які забезпечують передачу функцій із реєстрації майна та нерухомості місцевої влади, нотаріусам та іншим акредитованим суб'єктам», – повідомив він.
За словами Петренка, цими законами запроваджується дуже багато новацій, які передбачають повну відмову Мін'юсту від функцій реєстрації, передачу повноважень і грошей на місця, запровадження електронних сервісів і створення конкуренції у сфері реєстрації.
Зокрема, прийняті закони: - Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (№2983); - Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень (№2982); - Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансового забезпечення надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування) (№2981).
Відповідальність за доступність і зручність реєстрації бізнесу або нерухомості буде лежати не на президенті, прем'єрі або міністрі юстиції, а на органах місцевого самоврядування - місцевих депутатах та мерах з 30 квітня 2016 року.
Нагадаємо, раніше міністр юстиції заявляв, що єдиним органом, який гальмував процес спрощення реєстрації бізнесу в Україні, була Державна фіскальна служба.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»