Казахський ринок наразі можна розглядати в контексті налагодження зв'язків, але не заміщення російських товарів казахськими.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив експерт з економічних програм Володимир Сіденко, аналізуючи транзит українських товарів до Казахстану після запровадження РФ ембарго.
«Торгівля з Казахстаном ніколи не відігравала великої ролі в наших зовнішніх зв'язках. Головним чином цей союз можно використовувати в сфері нафтопереробки, в постачанні сировини. Щодо товарів, які виготовляються в режимі кооперації, то це потенційні можливості, які варто враховувати в будівельній промисловості та машинобудуванні», – пояснює експерт.
На його думку, зараз не йдеться про використання чогось готового. Це скоріше налагодження зв'язків.
«Щодо транзиту, то варто працювати на альтернативні маршрути. В рамках, наприклад, тієї стратегії, що є в Китаї. Шовковий шлях оминатиме РФ через акваторію Каспійського моря з перспективою виходу до Чорного моря на Україну. Але для цього потрібні час і кошти», – розповідає Сіденко.
Також, як зазначив експерт, важко говорити про заміну російських товарів казахськими, оскільки Казахстан ніколи не відігравав такої значної ролі в наших зовнішніх зв'язках.
«Проте частково компенсувати збитки в перспективі можна, особливо якщо підключити співробітництво з Білоруссю», – підсумував Володимир Сіденко.
Нагадаємо, Росія з 1 січня офіційно запровадила продуктове ембарго проти України, а також заборону на ввезення продуктів із Туреччини. Крім того, РФ призупинила для України дію договору СНД про зону вільної торгівлі.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»