Народний депутат від фракції «БПП» Ірина Геращенко назвала три причини, через які Єврокомісія подала законодавчу ініціативу до Ради ЄС та Європарламенту про безвізовий режим Грузії та України окремо.
Про це політик написала у себе на сторінці в Facebook, повідомляє «Слово і Діло».
«Перше. Референдум в Нідерландах (щодо угоди України з ЄС – Ред.). Нідерланди зараз головують в ЄС і це була їхня позиція – законодавча ініціатива щодо України після референдуму», – заявила Геращенко.
Другою причиною такого рішення нардеп називає те, що в Україні досі не запрацювало Національне агентство з питань запобігання корупції. «Хоча там є кворум, на канаті туди ніхто нікого не тягнув, люди самі подали документи на конкурс, пройшли його, а потім просто відмовилися працювати. Як на мене, це безвідповідально!», – зазначила політик.
«Третє. Повернення електронного декларування. Це пряма штанга й провина ВР. Тут нема про що й дискутувати. Це наша провина. І тут ми маємо терміново виправити ситуацію», – продовжила Геращенко.
Водночас народний депутат упевнена, що для України в цьому питанні ще не все втрачено.
«У нас ще є шанс, що в Європейському парламенті законодавчі ініціативи щодо України та Грузії розглядатимуть разом. І ми, поки хтось радісно потирає руки й кричить «Зрада!», працюємо. І з голландськими колегами, і з європейськими партнерами», – написала Геращенко, пообіцявши при цьому, що безвізовий режим Україна обов'язково отримає в 2016 році.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»