Схема, яка використовується щодо Савченко, вже апробувалася раніше, в тому числі щодо Сенцова, коли прокуратура попросила один термін, а суд ухвалив рішення й дав на кілька років менше.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт з конституційного права Олександр Москалюк, аналізуючи процес винесення судового вироку українській льотчиці Надії Савченко.
Як розповів фахівець, на початку 2000-х був прецедент обміну громадян РФ на громадянина США.
«Тоді був звинувачений громадянин США і отримав серйозний вирок, але питання вирішилося шляхом обміну його на громадян РФ, які перебували в США й також були звинувачені американською стороною в шпигунстві», – нагадав інцидент експерт.
«Тобто, це єдиний можливий варіант», – підкреслив він.
«Щодо помилування, то для цього необхідне прохання самої Савченко, що виключено. Звісно, можливо, що в РФ можуть ухвалити якийсь нормативний акт, що дозволить обійти цей момент, якщо буде досягнуто політичного компромісу», – зазначив Москалюк.
Але є й інший момен: навіть якщо буде клопотання про помилування, то чисто юридично це свідчитиме про факт злочину для РФ, а для них якраз украй важливо, щоб цей факт звучав.
«Те, де вона відбуватиме покарання, вирішуватиметься в площині політичній. Юриспруденція виступить лише певною формою для цього», – проаналізував ситуацію Олександр Москалюк.
Додамо, що на засідання в справі Савченко сьогодні прибули дипломати з 13 країн, проте до будівлі суду їх не пустили.
Як повідомили адвокати Надії Савченко, оголошення вироку триватиме ще мінімум протягом 10 годин.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»