За останні півроку зниження заробітних плат офісних співробітників було більш відчутним – кожному другому ставку зрізали більше ніж на 20%, підвищення окладу констатує кожен четвертий найманий працівник в Україні.
Про це йдеться в дослідженні міжнародного кадрового порталу Head Hunter, повідомляє «Слово і Діло».
«У кожному третьому випадку надбавка до зарплати була радше символічною й не перевищувала 10%», – йдеться в дослідженні.
За даними опитування, лише кожному десятому проіндексували зарплату з прив'язкою до курсу долара.
В цілому зниження заробітних плат для офісних працівників було більш відчутним, ніж їх підвищення. Ці опитування свідчать, що кожному другому працівнику ставку урізали більш ніж на 20%, кожному шостому – на 15-20%, і майже кожному десятому ставку скоротили на 10-15%. Кожен сьомий втратив 5-10% від попередньої зарплати, а кожен десятий – 2-5%.
У дослідженні наголошується, що збільшення розміру окладу на 20% і вище отримали близько третини опитаних. Кожному шостому до ставки додали 15-20%, а кожному сьомому опитаному – 10-15%.
Це опитування відображає тенденції на ринку праці, які встановилися останнім часом. Так, більшість роботодавців зафіксували зарплати в гривневому еквіваленті за зручним для кожного з них курсом. Виняток становлять IT-фахівці, які працюють на аутсорсингу, та топ-менеджмент міжнародних компаній.
По-друге, багато роботодавців почали прив'язувати винагороду за працю до реальних досягнень працівників. З цією метою запроваджуються різні системи обліку ефективності, згідно з якими підвищують зарплати тим, хто дійсно робить внесок у розвиток бізнесу.
Практично скрізь відбувається зростання експлуатації найманих працівників при мінімальному підвищенні окладу.
Лідерами із зарплат, як і раніше, є IT-сектор, сфера телекомунікацій та консалтинг для бізнесу. Найбільше зарплати знизилися у працівників нафтогазового сектору, енергопромислової галузі та автотрейдерів.
Як раніше повідомляло «Слово і Діло», середні заробітні плати українців в лютому 2016 року в реальному вираженні зросли на 5,3% в порівнянні з січнем цього року.
Рівень безробіття в Україні, згідно з дослідженням Держстату України, проведеним за методикою Міжнародної організації праці, становив 9,1% за підсумками 2015 року.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»