В країні склалася ситуація, коли вигідніше бути в опозиції, ніж при владі — експерт

Читать на русском
Михайло Дяденкополітолог

Заява Тимошенко є дещо запізнілою, оскільки де-факто вона й так постійно веде опозиційну риторику.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Михайло Дяденко, аналізуючи інформацію про те, що лідер фракції «Батьківщини» Юлія Тимошенко офіційно заявила про перехід до опозиції.

«Зараз відбуваються змагання фракцій за те, щоб бути в опозиції. Соціально-економічна ситуація в країні є такою, що в опозиції бути вигідніше, ніж бути владою. Буде конкуренція між «Батьківщиною», «Самопоміччю» та «РПЛ». Хтось із цих сил посяде ключове місце в опозиційній ніші», — розмірковує експерт.

Як підкреслив Дяденко, «Опозиційний блок» та інші парламентські сили лише на словах перебувають в опозиції, але в зручних для Банкової випадках підтримують потрібні голосування. Країні зараз потрібна більш гостра опозиція.

На його думку, Тимошенко було б вигідніше стати частиною парламентської більшості, тому що тоді вона могла б нав'язувати свою точку зору й бути тією ж опозицією, але в коаліції.

Юлія ТимошенкоНародний депутат України
Created with Highcharts 4.2.5

«З іншого боку, ті умови, які були продиктовані Тимошенко коаліції, озвучувалися для того, щоб мати можливість відкинути запрошення до коаліції та не брати участі в коаліційному процесі. Вони заздалегідь були сформовані як нереальні», — проаналізував ситуацію Михайло Дяденко.

Додамо, що Юлія Тимошенко має 160 обіцянок, з яких 56 є виконаними, ще 40 — у процесі виконання, а решта 64 — не виконані. Рейтинг відповідальності лідерки «Батьківщини» становить 35%.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: