З усіх країн, яких торкнулася публікація «панамських документів», в Україні вони викликали чи не найбільший резонанас, адже в той час, як українські солдати опинилися в оточенні в Іловайську, Президент шукав способів уникнути оподаткування своєї бізнес-імперії.
Таку думку в статті «The West Is Enabling Graft in Ukraine» («Захід уможливлює корупцію в Україні») висловив журналіст американської газети New York Times Олівер Буллоу, пише «Слово і Діло».
«Тут, в Україні, публікація «панамських документів» привернула більше уваги, ніж будь де. В серпні 2014 року українських солдатів оточили і обстрілювали в Ілловайську, а Президент Петро Порошенко, кондитерський магнат, відкривав корпоративний бізнес на Британських Віргінських остовах. Поки українські молоді чоловіки помирали, захищаючи Україну, їх головнокомандувач знаходив шляхи, як уникнути українських податків для своєї бізнес-імперії», – пише журналіст авторитетного американського видання.
Разом з тим, Буллоу зосереджує свою увагу не лише на Порошенку, але й на тому, що для українських бізнесменів виведення коштів в офшори для «відмивання» й уникнення оподаткування є звичною практикою. Таким чином, вважає журналіст, допускаючи існування офшорних зон, Захід сам створює можливості для корупції.
«Звинувачення не полягає в не скрупульозних українцях самих по собі: не було б стільки корупції, якби не було таких офшорних центрів, як Панама. Якщо ти крадеш гроші, то маєш їх десь відмити, інакше це беззмістовно», – йдеться в матеріалі NY Times.
Нагадаємо, раніше газета опублікувала статтю про «непереможну» корупцію в Україні, яку Петро Порошенко охрестив «елементом гібридної війни» проти України.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»