Уряд України готує нові правила відбору банків, які отримають монопольне право на виплату пенсій, допомоги від держави та заробітних плат держслужбовцям.
Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на Financial club.
Як очікується, нові умови замінять вимоги жорсткого постанови №37 НБУ, яке було ухвалено на початку цього року. Оновлений документ буде масштабнішим. Згідно з проектом документа, уповноважені банки повинні будуть відповідати восьми критеріям – на один менше, ніж раніше. Повністю ідентичними є п'ять вимог.
Так, частка активів банку-кандидата на виплати залишиться незмінною – не менше 1% активів банківської системи. Крім цього, залишаються колишніми вимоги й щодо роботи на ринку не менше трьох років і недопущення до роботи з розподілу бюджетних виплат тих банків, чиї власники або пов'язані особи перебувають під санкціями.
Не будуть допущені до таких виплат банки, які не є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, крім «Ощадбанку», або мають борги перед ФГВФО за сплатою зборів, штрафів, пені, або ж мають заборгованість зі сплати податків і зборів до Держбюджету.
Водночас не зможуть брати участь у конкурсі банки, які протягом останніх трьох місяців не виконували нормативи регулятора.
Втім, з'явився виняток із правила за розміром активів. Воно не поширюється на банки, чиї контрольні пакети перебеувають у власності міжнародних фінансових і банківських установ, що мають інвестиційний рейтинг від міжнародно-визнаних рейтингових агентств.
З'явилася нова вимога: співвідношення кредитів, виданих Нацбанком, до статутного капіталу банку не має перевищувати 50%. Водночас зникла норма про викуп ОВДП у розмірі не менше 20% регулятивного капіталу банку.
Нагадаємо, що на початку року попереднє рішення Кабміну змусило низку комерційних банків оскаржити постанову №37 у суді. Позови подали Незалежна асоціація банків України, «ПриватБанк» та «УкрСиббанк».
Як повідомлялося раніше, віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що 90 тисячам переселенців відновили соцвиплати.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»