Лідери країн-членів НАТО на Варшавському саміті домовилися про розміщення чотирьох багатонаціональних батальйонів у Польщі, Естонії, Латвії та Литві. Своєю чергою, постійний представник Росії при НАТО Олександр Грушко заявив, що Москва відповість на дії Північноатлантичного альянсу в Східній Європі «симетричними кроками».
Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексій Мельник вважає, що розміщення батальйонів НАТО в Польщі та країнах Балтії – важливий сигнал, що засвідчує серйозне сприйняття Альянсом загрози з боку РФ.
Про це пише «Слово і Діло», посилаючись на Центр Разумкова.
За його словами, озвучено основні меседжі, що стосуються змін у стратегії НАТО в підходах до протидії нинішній російській політиці: від фокусу на співпрацю до стримування та діалогу.
Крім того, зараз відбувається перехід від упевненості східних партнерів у підтримці НАТО до практичних дій.
«Три батальйони, які на ротаційній основі дислокуватимуться в трьох країнах Балтії, і один у Польщі – це радше сигнал, аніж реальна військова сила, яка може стримати агресію. Однак це потужний політичний сигнал Росії», – переконаний Мельник.
На його думку, це сигнал про те, що в Альянсі серйозно ставляться до агресії РФ.
«Оскільки ці батальйони є багатонаціональними, будь-яка спроба атаки автоматично вважатиметься нападом на країни, які ці батальйони комплектують», – вважає експерт.
Як відомо, сьогодні в Брюсселі розпочалося засідання НАТО-Росія. Додамо, що вчора в МЗС Росії заявили, що НАТО існує в політичному «задзеркаллі» та демонізує РФ.
Нагадаємо, завтра держсекретар США Джон Керрі проведе офіційну зустріч із керівництвом РФ.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»