Нараховані суми отриманих населенням України субсидій з оплати житлово-комунальних послуг на 41% перевищили вартість спожитого ним газу.
Про це йдеться у відкритому зверненні Регіональної Газової Компанії (РГК) до віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка, передає «Слово і Діло».
«Склалася абсурдна ситуація – оплата за газ за субсидіями й пільгами вже майже на 41% перевищила вартість спожитого газу за всією групою споживачів із категорії «населення», – йдеться в зверненні.
Це стало можливим унаслідок нарахування органами соціального захисту клієнтам газопостачальних компаній станом на початок травня (дані Мінфіну) субсидій і пільг на 18,1 млрд грн більше фактичної вартості спожитого ними газу.
В результаті на газовому ринку України набирає обертів платіжна криза. «Фінансовий колапс у частині розрахунків за газ за допомогою субсидій тягне за собою не лише зупинку робіт із забезпечення споживачів лічильниками газу й поточних ремонтів газорозподільної системи, але й веде до неможливості своєчасної виплати заробітної плати працівникам, податків і зборів до Державного бюджету», – зазначено в зверненні.
В РГК підкреслили, що безвідповідальне ставлення в питанні субсидування ЖКП призвело до того, що більшу частину споживачів газу перестали хвилювати проблеми енергоефективності домогосподарств.
«Адже платежі за газ і за послуги з його транспортування здійснюються не грошима, а за рахунок вимивання мільярдних сум із Бюджету на рахунки державної газової монополії (НАК «Нафтогаз України» – Ред.)», – підкреслили в РГК.
У РГК відзначають, що лише оперативна монетизація соціальних виплат дозволить усім учасникам газового ринку вийти з порочного кола так званих «клірингових розрахунків із використанням субсидій».
Як повідомлялося раніше, кількість відмов у наданні субсидій громадянам України на оплату житлово-комунальних послуг за 5 місяців 2016 року порівняно з минулим роком зросла вдвічі – до 18%.
Сьогодні стало відомо, що в новому опалювальному сезоні на субсидії можуть розраховувати близько 9 мільйонів українських сімей.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»