Міністерство економічного розвитку і торгівлі перевіряє ефективність державного регулювання цін, тимчасово скасувавши з 15 серпня 2016 на 3 місяці адміністративне регулювання цін на продукти харчування.
Про це повідомляється на сторінці МЕРТ в мережі Facebook, передає «Слово і Діло».
«З 15 серпня 2016 на 3 місяці ми пропонуємо тимчасово скасувати надмірне адміністративне регулювання цін на продукти харчування. Це потрібно для того, щоб оцінити, як втручання держави впливає на ціноутворення», – йдеться в повідомленні.
У МЕРТ пояснили, що протягом цього періоду будуть відслідковувати динаміку роздрібних цін на товари, які регулювалися державою.
«Ми проаналізуємо результати пілотного проекту, і на його основі буде прийнято рішення про подальше скасування або відновлення цінового регулювання», – відзначили в МЕРТ.
Відзначається, що адміністративне регулювання цін не ефективне. А ціни на продукти, які штучно регулюються, ростуть на 20% швидше, ніж відпущені ціни.
«Чому так відбувається? Відповідь дуже проста – втручання держави в процес ціноутворення спотворює конкуренцію, а складність бюрократичних процедур створює величезні корупційні ризики і додатковий тиск на бізнес», – вважають в МЕРТ.
«В умовах відкритої конкуренції бізнесу дуже вигідно пропонувати кращу ціну, і для цього зовсім не потрібно втручання держави. Навпаки – таке втручання тільки спотворює ринок і приводить до стрімкого зростання цін», – пояснив заступник МЕРТ Максим Нефьодов.
Раніше Нефьодов говорив, що в результаті скасування регулювання цін на державному рівні ціни на продукти не зростуть, якщо їх собівартість не перевищує ціну.
Нагадаємо, що встановлення макроекономічної стабілізації в 2016 році призведе до прискорення зростання валового внутрішнього продукту в 2017 році не менше ніж на 4%.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»