Експерт про виклик Порошенка в ГПУ: у справі Майдану половина політикуму повинні йти свідками

Читать на русском
Катерина Одарченкополіттехнолог

Викликати на допит в якості свідка кого-завгодно — абсолютно не проблема.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповіла політтехнолог, засновник компанії SIC Group Ukrainе Катерина Одарченко, аналізуючи інформацію про те, що ГПУ викликала на допит Президента України у справі Євромайдану.

«Одна справа викликати на допит в ГПУ у якості свідка й зовсім інша, — виставляти безпосередньо звинувачення. Питання не в тому кого викликають», - підкреслила відразу Одарченко.

Якщо проаналізувати, кого викликають більш ретельно, особливо в місцеві прокуратури, зазначила вона, то можна помітити, що там постійно відбувається боротьба, в тому числі серед місцевих еліт.

«Місцевий бізнес починає перерозподіляться, особливо що стосується нерухомості, в залежності від того, хто приходить до влади. Саме місцева прокуратура та СБУ є інструментами впливу на тих чи інших підприємців і це вже стало рутинною ситуацією. Об'єктивно, силові органи виконують скоріше політичну ціль заробітку, тиску на певний бізнес, ніж свої прямі обов'язки», - міркує експерт.

На рівні держави, на її погляд, відбувається те ж саме.

«Можна голосно говорити про те, як це справедливо, але глобально, по процесу на Майдані повинна половина українського політикуму йти свідками. Ніякого резонансу немає й ніхто судити Президента не буде. Це просто абсурдно, виходячи з останніх ситуацій, методів впливу, змін Конституції України», - констатувала політтехнолог.

При цьому, вона додала, що зараз такий жест з боку ГПУ неефективний, тому що на даний період медіаактивність низька.

«Досить безглуздий крок з точки зору інформаційного приводу. У вересні він був би набагато доречнішим», - проаналізувала Катерина Одарченко.

Наприкінці травня генеральний прокурор України Юрій Луценко запевнив, що всі, хто вбивав людей на Майдані, будуть засуджені «очно або заочно».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: