Реформи фінансуються не авансом наперед, а після досягнення певних «структурних маячків», але влада України вважає за краще отримати кошти до Бюджету без певних зобов'язань й використовувати їх на власний розсуд.
Про це пише в авторській колонці на сайті «Новое Время» директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, передає «Слово і Діло».
«Реформи фінансуються не авансом наперед, а після досягнення певних цілей – «структурних маячків». Тому практично більша частина фінансування й перебуває в напівзамороженому стані», – пише він.
Водночас українські політичні еліти не хочуть досягати цих цілей, якщо це шкодить їхньому бізнесу або не перебуває у сфері їхніх особистих інтересів.
Устенко вважає, що донори та кредитори вживають абсолютно правильних заходів щодо українських платників податків, не залишаючи свій грошовий ресурс без нагляду.
«Вони не дають можливості накопичуватися боргу, за який в підсумку будуть платити пересічні українці», – пояснює аналітик.
Як повідомлялося раніше, рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалить рішення про виділення третього кредитного траншу за програмою EFF лише після того, як буде виконана вся робота за поточними зобов'язаннями.
Нагадаємо, в кінці травня президент ЄБРР Сума Чакрабарті заявив, що політична криза в Україні в першому кварталі 2016 року негативно позначився на інвестуванні в країну.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»