Якщо згадати, з якою риторикою Ердоган йшов на президентські вибори, то одна з його тез була про те, що Захід намагається позбавити Туреччину самобутності.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт-міжнародник Ілля Заводовський, аналізуючи заяву єврокомісара про те, що вступ Туреччини до ЄС можливий лише після відставки Ердогана.
«Ердоган виступає євроскептиком і є ісламістським фундаменталістом. В ЄС розуміють, що діалог із таким політиком вести вкрай важко через те, що відносини з ЄС, чи то ринкові, чи то візові, вимагають лібералізації. Цього не можуть собі дозволити такі авторитарні політики, як Ердоган», – пояснює Заводовський.
Зараз, на його думку, відносини будуть заморожувати.
«Туреччина – ісламська країна. Президентство Ердогана має велике значення на шальках терезів порівняно з безвізом», – зазначив він.
З іншого боку, за його словами, всередині самої Туреччини існує велика дискусія щодо фундаменталізму.
«Є історична традиція, що армія завжди на порозі світськості країни. Є ті, хто може перевищити чашу терезів із тим, що Ердоган не стане наступним президентом, але й це питання вторинне, не вирішальне», – проаналізував Ілля Заводовський.
Як відомо, раніше Реджеп Ердоган заявив, що Євросоюз – це далеко не весь світ, а лише 28 країн, і порадив ЄС не втручатися у внутрішню політику безпеки Туреччини.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»