Світові лідери та міністри закордонних справ 193 держав на саміті Організації Об'єднаних Націй, який відбувся вчора в Нью-Йорку, схвалили декларацію щодо мігрантів і біженців.
Про це повідомляє Центр новин ООН, передає «Слово і Діло».
Документ, що отримав назву Нью-Йоркської декларації, містить заходи щодо захисту осіб, які змушені рятуватися від воєн, насильства, наслідків стихійних лих, бідності й голоду. «Ми заявляємо про cвою глибоку солідарность із мільйонами людей у різних частинах світу, які з незалежних від них причин змушені разом із сім'ями залишати свої будинки, й висловлюємо їм свою підтримку», – йдеться в декларації.
Держави-члени Організації пообіцяли забезпечити захист прав усіх біженців і мігрантів незалежно від їх статусу. В першу чергу вони мають намір домагатися поліпшення умов у країнах походження біженців та мігрантів із тим, щоб людям не довелося залишати свої країни.
«Коли ми втілимо ухвалену сьогодні декларацію в реальність, більше дітей зможуть відвідувати школу, більше працездатних людей зможуть без побоювань займатися пошуком роботи за кордоном, не вдаючись до послуг контрабандистів», – заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.
Після прибуття до нової країни біженці та мігранти зможуть брати участь у програмах з інтеграції. Йдеться про вивчання мови та забезпечення доступу до освіти. Всі діти мають піти до школи в перші ж місяці після прибуття. В документі йдеться про гранти на навчання, про робочі місця.
У 2015 році число мігрантів перевищило 244 млн осіб. Приблизно 65 млн людей є вимушеними переселенцями: це понад 21 млн біженців, 3 млн осіб, що шукають притулку, та понад 40 млн внутрішньо переміщених осіб.
Президент України Петро Порошенко заявив, що російська збройна агресія змусила близько 1,8 мільйона українців шукати новий дім у межах країни.
Відзначимо, українська делегація вирушила до Сполучених Штатів Америки для участі в 71-ій Генеральній асамблеї ООН.
Як повідомлялося раніше, Єврокомісія знову обговорює питання про запровадження фінансових санкцій проти країн, які не хочуть приймати біженців.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»