Зараз фактично може відбутися легалізація ще одного різновиду здирництва за електроенергію.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт із питань енергетики, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар, аналізуючи інформацію про те, що з наступного року НКРЕКП дозволила збільшувати ціни на електроенергію, але не більш ніж на 3% щомісяця.
«Насправді, це підвищення тарифів, просто під виглядом того, що 3% – не настільки відчутно, але ж зрозуміло, що якщо підвищувати щомісяця на 3%, то це не 36% за рік. Щомісяця нова величина, оскільки відбувається прогресія», – констатував Гончар.
«Візьмемо умовні показники. Якщо на 1 грудня 2016 року тариф був 1 гривня, то в січні буде вже 1 гривня 3 копійки, а в лютому це вже буде не 1 гривня 6 копійок, а більше, тому що 3% беруться не від 1 гривні, а від 1 гривні 3 копійок», – пояснив експерт.
«Оскільки ухвалений новий закон про національного регулятора, але поки він набуде чинності, поки відбудеться заміна цього псевдорегулятора на інший, наразі користуються принципом: поки є вікно можливостей, потрібно максимально легалізувати здирництво з боку енерговиробників, які якраз хочуть скористатися становищем, коли цей регулятор, образно кажучи, діє», – розповідає експерт.
На його думку, це рішення проблемне. Це недалекоглядна політика влади загалом, а не лише НКРЕКП.
«Регулятор потрібно робити незалежним, а поки що він діє на догоду монополіям», – резюмував Михайло Гончар.
З 1 липня тарифи на житлово-комунальні послуги підвищилися в Україні майже вдвічі.
1 вересня в Україні відбувся черговий етап підвищення тарифів на електроенергію на 21-23%. Пільговий тариф діє лише на перші спожиті 100 кВт⋅год.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»