Проект дорожньої карти вже існує, але щодо нього є багато неузгоджених позицій. Усунення розбіжностей до кінця листопада перебуває під великим питанням.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, аналізуючи заяву Павла Клімкіна про те, що зустріч у «нормандському форматі» відбудеться на рівні міністрів закордонних справ наприкінці листопада.
«Якщо виходити із ситуації, наприклад, із розведенням сторін, за трьома позиціями, які були узгоджені, в одному пункті – Станиці Луганській – війська так і не відведені. Інші точки ще не узгоджені. Зокрема, є принциповий пункт розбіжностей – Дебальцеве. Дуже сумнівно, що не лише найближчим часом, а й узагалі колись домовляться», – розмірковує Фесенко.
«Погоджуватися на вибори на умовах Москви та без гарантування безпеки в зоні конфлікту ніхто не буде. Ліміт поступок вичерпаний. Не може бути односторонніх поступок», – додав він.
«Питання про безпеку на виборах принципове. Хтось має контролювати кордон і безпеку на виборах», – зауважив експерт.
Крім того, підкреслив політолог, є принципове питання про модель виборів, роззброєння бойовиків, перехідний період, процедуру виведення російських військових і низка інших питань, які ще не узгоджені.
При цьому, в ОБСЄ підтвердили, що РФ стягує на Донбас військову техніку, й це, на думку експерта, є прямим доказом того, що Росія не збирається йти на реальне врегулювання конфлікту.
«Йде переговорна гра. Росія грає так само, як грала з переговорами щодо Сирії», – переконаний Фесенко.
«Наступного року вибори в Німеччині й Франції. Тому ще як мінімум рік буде ось така складна й неоднозначна гра з боку Росії», – проаналізував ситуацію Володимир Фесенко.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна і Росія використовують різну логіку в створенні дорожньої карти щодо Донбасу.
Як повідомлялося раніше, за підсумками зустрічі в Берліні дорожню карту планують узгодити до кінця року.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»