Законодавча норма про відкликання народних депутатів тільки погіршила б політичну ситуацію в Україні.
Про це в п'ятницю під час круглого столу «Слова і Діла», присвяченого виконанню політиками обіцянок часів Євромайдану, заявив народний депутат Борислав Береза.
За його словами, така практика застосовується виключно в тоталітарних державах.
«Я спочатку вважав, що це правильна ідея – відкликати депутатів. Але потім я став вивчати досвід інших країн. І з'ясувалося, що така процедура є в Північній Кореї, була присутня в Радянському Союзі, була присутня у Венесуелі, де дуже активний синтез соціалізму, і на Кубі», – розповів нардеп.
За словами Берези, він дійшов висновку, що такі обіцянки – не що інше, як популізм. «Ще у мене була одна симпатія – я думав, що треба змусити депутатів скоротити ВР ... Це дуже популярна тема – паразитувати на суспільстві, розповідати: «Скоротимо! Приберемо!». Насправді, це просто погіршить ситуацію», – додав він.
Парламентар зазначив, що відкликання депутата – це порушення класичної демократичної моделі. «Фактично, ми маємо чітко розуміти: непереобрання депутата – це як раз той самий відгук. Так, після певного терміну. Але люди мають чітко знати, що якщо вони зробили помилку й не за того проголосували, то вони його не можуть переобрати», – пояснив Береза.
В якості прикладу він навів переобрання на другий термін (у 2008 році) київським міським головою Леоніда Черновецького. «Весь Київ знав, що помилка, але повторно ж переобрали! Питання: це проблема з масовим помутнінням на певний період чи технологіями? Панове, давайте говорити ще про одне: на вибори треба ходити. Будемо ходити на вибори – не доведеться ходити на Майдани, щоб там гинули пацани», – резюмував Береза.
Відомо, що у Верховній Раді зареєстрований проект закону про відкликання народного депутата (№1032) авторства позафракційного нардепа Тараса Батенка.
Нагадаємо, раніше «Слово і Діло» писало про те, що представник «Блоку Петра Порошенка» Павло Різаненко вніс до парламенту законопроект про народну законодавчу ініціативу, тим самим почавши виконувати свою відповідну обіцянку.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»