Коли в РФ говорять, що сподіваються на адміністрацію Трампа, то забувають про систему, яка працює у США.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт-міжнародник Ілья Заводовський, аналізуючи інформацію про те, що Конгрес США виділив $350 мільйонів на військову допомогу Україні та заборонив фінансування РФ і країн, які визнають окупацію Криму.
«Питання в тому, що Трамп в першу чергу виграв не на зовнішній риториці, а на внутрішній, мобілізувавши тих, хто рідко ходить на вибори. Завдяки внутрішній полеміці він переміг. У результаті для того, щоб проводити свою внутрішню політику та підтримувати свій рейтинг, Трампу потрібно буде домовлятися з Республіканською партією», – поянює Заводовський.
Республіканці контролюють Сенат, мають уже роками напрацьовану політику, більш агресивну, ніж у демократів.
«Саме це зараз відбувається. «Яструбів» призначатимуть на ключові посади. Приклад Трампа зіграє ще більш негативну роль для РФ, аніж могло зіграти потенційне президентство Клінтон», – підкреслив він.
Україні, зауважив експерт, слід врахувати те, що дві попередні каденції правили демократи й був певний порядок дій, а зараз ця політика трансформуватиметься.
«У цей період можуть виникати різні ситуації, на яких може зіграти Росія. Однак загальна політика насправді залишатиметься більш проукраїнською, але за умови, що й ми будемо показувати результат і використовувати допомогу США виключно за призначенням», – проаналізував Ілья Заводовський.
Як відомо, в Кремлі планують відкрити нову сторінку у відносинах із Вашингтоном.
Додамо, минулого тижня ЗМІ повідомили, що очільником Пентагону можуть призначити Джеймса Меттіса, який називав агресію Росії проти України в Криму та на Донбасі «значно гострішою, значно серйознішою», ніж вважають у США.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»