Будапештський меморандум підписували в нас, а всі ядерні держави дали гарантії – Великобританія, РФ і США в першу чергу. Франція і Китай були при цьому спостерігачами.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політтехнолог Тарас Загородний, аналізуючи заяву Леоніда Кучми про недоцільність розширення переговорного формату в Мінську та участі в ньому США.
«США є головною державою, яка може давати будь-які зобов'язання та карати тих, хто ці зобов'язання порушив. В цій ситуації, якщо ми в глухому куті щодо «Мінська», логічно виходити зі США на якісь пропозиції та угоди», – аналізує Загородний.
«Показовою була ситуація з ОПЗ. Ніхто не хоче заходити в геополітично нестабільну країну з великими грошима», – нагадав він.
«Фактично, жоден пункт Мінських угод не виконується. Конфлікт перейшов у мляву стадію, обстріли тривають, а наші воїни й далі гинуть. Тому ми маємо розуміти, що і як далі робимо. Тим більше, з огляду на перевибори у Франції, Німеччині, де невідомо, хто прийде й що говоритиме далі», – пояснює Загородний.
У цьому ключі, наголосив він, безумовно, нам потрібно шукати різні формати, в тому числі й зі США.
Як повідомлялося раніше, представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив про намір залишити переговорний процес.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко наполягає, що альтернативи Мінським домовленостям немає.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»