Міністри закликали до зняття блокади щодо постачання вугілля. Крім цього, зазначається, що «нормандська четвірка» домовилася не залучати США до переговорів і з понеділка, 20 лютого відновити перемир'я на Донбасі.
Про це пише «Європейська правда», передає «Слово і Діло».
Нагадаємо, щойно у Мюнхені завершилася зустріч міністрів закордонних справ Франції, Німеччини, України та РФ Жана-Марка Еро, Зігмара Габріеля, Павла Клімкіна і Сергія Лаврова.
Французькі та німецькі дипломати заявили про домовленість щодо припинення вогню та розведення озброєння, наголосивши, що її виконання буде передумовою початку політичного процесу.
«Всі сторони погодилися дотримуватися домовленостей Мінської групи, яка узгодила режим припинення вогню і те, що має бути прибрана важка зброя, а також про те, щоби дати можливість місії ОБСЄ здійснювати контроль, де ця зброя перебуває, а також контроль над режимом тиші», — заявив за підсумками зустрічі глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель.
Разом з тим, переговори в «нормандському форматі» не будуть розширені за рахунок США. Такої домовленості досягли представники «четвірки» та держсекретар США Рекс Тіллерсон.
«Ми говорили про це з Тіллерсоном, ми чітко домовилися, що має бути тісний контакт з США, але ми думаємо, що той формат, який маємо (Україна, РФ, Німеччина та Франція), треба зберігати. І США на це погодилися», — заявив міністр закордонних справ Зігмар Габріель після сьогоднішніх переговорів.
За словами Габріеля, також сьогодні сторони домовилися, що Червоний хрест отримає доступ до території ОРДЛО.
«Ми побачимося вже впродовж наступних кількох тижнів для підготовки політичного процесу, що буде нашим найважчим завданням. Але без режиму тиші і відведення важної зброї ми не зможемо почати політичний процес», — заявив він.
Окрім цього, міністри закликали до зняття блокади щодо постачання вугілля.
Раніше повідомлялося, що альтернативу Мінським домовленостям не шукатимуть незважаючи на складності, які виникають у виконанні підписаних угод.
Нагадаємо, «Велика сімка» закликала припинити блокаду Донбасу.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»