Комітет Шевченківської премії назвав імена цьогорічних лауреатів найпрестижнішої української нагороди, яку вручають за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва.
Про це пише «Слово і Діло» з посиланням на «День».
20 лютого 23 члени комітету визначили переможців серед 13 робіт, які були допущені до третього туру у чотирьох номінаціях:
Література, публіцистика, журналістика - премію отримав Іван Малкович за книгу поезій «Подорожник з новими віршами»;
Музичне мистецтво - лауреаткою стала Богдана Фроляк (Симфонія-Реквієм «Праведная душе…, хорова кантата «Цвіт», музичний твір «Присниться сон мені»);
Візуальні мистецтва - переміг Микола Малишко зі скульптурою «Лінія»;
Кіномистецтво - нагороду здобув Степан Коваль за анімаційний серіал «Моя Країна - Україна».
Зазначається, що всього у 2017 році на Шевченківську премію висувалося 46 робіт. Цього року вперше були залучені кваліфіковані експерти у кожній номінації, які не лише розглядали і рекомендували членам комітету кандидатури на здобуття Національної премії, а й отримали право самостійно висувати претендентів на премію.
Нагадаємо, у 2016 році лауреатами Шевченківської премії стали митці у п'яти номінаціях:
Публіцистика і журналістика: дисидент і публіцист Левко Лук'яненко за твори в 13 томах «Шлях до відродження».
Музичне мистецтво: балетмейстер Раду Поклітару за балет-триптих «Перехрестя».
Концертно-виконавче мистецтво: співачка Анжеліна Швачка за виконання провідних партій в оперних виставах і популяризацію української музичної спадщини.
Образотворче мистецтво: художник Михайло Гуйда за цикл живописних творів «В єдиному просторі».
Кінематографія: режисер Олег Сенцов за фільми «Гамер» і «Носоріг» (незакінчена робота).
Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) є найпрестижнішою в країні державною творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Засновано 20 травня 1961 року в рік святкування 100-річчя з дня смерті Тараса Шевченка. Першими лауреатами Премії стали Павло Тичина, Олесь Гончар і Платон Майборода. У 1999 році Державна премія України імені Тараса Шевченка отримала статус національної.
За роки існування Шевченківської премії (протягом 1962-2015 рр.) її лауреатами стали 616 осіб та 10 колективів.
Раніше повідомлялося, що за результатами перевірки з Львівської галереї,зникли 95 унікальних стародруків та два манускрипти.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»