Шлях до миру: чи можуть Британія та Польща допомогти у вирішенні конфлікту на Донбасі

Читать на русском
Андрій Мішиндиректор Київського інституту мирних досліджень

Включення Британії до врегулювання конфлікту на Донбасі виглядає малоймовірним та навіть наївним.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор Київського інституту мирних досліджень Андрій Мішин, оцінюючи ініціативу британської та польської сторін розробити альтернативний план для переговорів щодо Донбасу.

«Поляки свого часу заявили про те, що вони є авангардом боротьби ЄС проти російської економічної та політичної експансії. На цьому зовнішня політика Польщі істотно спала. Британія після другої світової війни є основним союзником США. Але сказати, що новий формат є можливим можна буде лише після того, як щось схоже ми почуємо від Держдепартаменту», – вважає Мішин.

«Більше того, озвучив пропозицію голова МЗС Польщі, навіть не Британії», – наголосив він.

Якщо в Америці не готові сказати те, що Україні хотілося б почути, то просто кажуть «найближчі союзники США», тобто Британія, але реальність цього викликає великі сумніви.

Крім того, додав експерт, у Британії є давній конфлікт з РФ пов'язаний із Березовським, Литвиненком та іншими персонажами.

«Тобто в Британії є конфліктне поле з РФ й виступати стороною рішення іншого конфлікту з Росією виглядає меншою мірою наївно. У будь-якому разі головне для України – почути позицію глобального та регіонального лідерів, тобто США та РФ. Лише тоді можна буде робити висновки», – проаналізував Андрій Мішин.

Експерт: навіть якщо «нормандський формат» «помре», його не закриютьПолітолог розповів про зміну «нормандського формату» та про те, чи можуть вибори в ключових країнах Європи змінити конфігурацію переговорів.

Президент України Петро Порошенко заявив, що скільки б не було форматів, це не допоможе змусити вивести війська РФ з Донбасу, та наполіг, що будь-який інший формат переговорів не має знищити Мінські домовленості.

Нагадаємо голова МЗС України Павло Клімкін раніше повідомив, що «нормандський формат» не діє через позицію РФ.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: