Не варто нагнітати ситуацію й робити трагедію. У Франції діє система стримувань та противаг, яка не дозволить політикам одноосібно ухвалювати абсолютно популістські рішення.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків Михайло Дяденко, оцінюючи дані соцопитування Harris Interactivе, згідно з якими Макрон має шанси перемогти в першому турі виборів президента у Франції.
«Потрібно розуміти, що більшість французьких політиків налаштовані проросійськи. Цьому сприяють кілька століть дружби та особливі відносини, які були між РФ та Францією. Це нам доведеться враховувати», – підкреслив політолог.
«З іншого боку, будь-якому з претендентів на посаду президента у Франції доведеться узгоджувати свою позицію з іншими гілками влади. Не варто робити трагедії навіть у разі перемоги лідера «Національного фронту», – констатував Дяденко.
Експерт-міжнародник Ілля Заводовський акцентував на тому, що Франція завжди була лівою, а зараз велику роль відіграють гроші РФ. Але це ще не означає, що для України все буде так погано, як очікується.
«Є незаконний переділ кордонів у Європі, порушення Гельсінкського акту, а в дотриманні цього зацікавлена в тому числі й Франція. Навряд чи одноосібно Франція, хто б не був президентом, може скасувати санкції. Є міжнародні зобов'язання, які потрібно виконувати, і Франція – не виняток», – наголосив Заводовський.
Перший тур президентських виборів у Франції відбудеться 23 квітня, другий – 7 травня.
Нагадаємо, раніше очільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що має намір зустрітися особисто з проросійським кандидатом Марін Ле Пен через її позицію щодо Криму, й надати докази анексії півострова.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»