Окупаційна влада Севастополя схвалили «проект закону», за яким збираються виплатити компенсації за захоплені підприємства: мова в ньому йде поки лише про мережу автозаправок і Севморзавод.
Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Новую газету».
«Мова йде про те, що ми повинні врегулювати порядок відшкодування за націоналізоване майно. Ми знаємо, зокрема, що мова йде про мережі заправок і майновому комплексі Севморзаводу. Це майно абсолютно точно є», – заявив так званий «губернатор» Севастополя Ілля Пономарьов.
Мережа автозаправок про яку згадав Пономарьов, була захоплена окупаційною владою Севастополя у групи компаній «Приват» Ігоря Коломойського. В цілому окупаційна влада привласнила 16 АЗС.
Що стосується «Севморзаводу», то до 2014 року він належав структурам чинного Президента України Петра Порошенка, причому в 2015 році в декларації він вказав завод як свою власність. При цьому «губернатор» Севастополя зазначив, що проект був узгоджений в адміністрації Путіна і Мінекономрозвитку РФ.
«Це пряме доручення уряду Росії. Врегулювати питання. Республіка Крим це вже зробила», – заявив Пономарьов.
Однак що саме компенсувала окупаційна влада Криму власникам захопленого майна і підприємств він не уточнив.
Раніше третейський суд Гааги прийняв до розгляду позов Ігоря Коломойського до влади Росії з вимогою компенсації за «націоналізований» аеропорт біля Севастополя.
Згідно з даними МЗС, шість українських компаній вже подали позови до міжнародних судів з вимогою захисту своєї власності в окупованому Криму. Це «Приватбанк», «Укрнафта», аеропорт «Бельбек», Stabil, Everest Estate і «Ощадбанк». Ще кілька українських компаній продовжують готувати документи для подібних позовів.
Сьогодні генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Україна має намір подати судовий позов до російської авіакомпанії, яка працює в окупованому Криму.
28 березня в МЗС України висунули до Росії вимогу виконати резолюцію ООН по територіальної цілісності України і повернути окупований півострів.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»