Київська адміністрація пропонує збудувати в Києві п’ять нових центрів поводження з твердими побутовими відходами.
Про це йдеться у Концепції розвитку сфери поводження з побутовими відходами в Києві, повідомляє «Слово і Діло».
Міська влада вже визначила 5 локацій, що можуть стати потенційними майданчиками для будівництва центрів переробки.
Це ділянки біля заводу «Енергія», біля ТЕЦ-6, біля полігону №1, дві ділянки на Київщині – в північно-західному напрямку та на півдні області.
Відзначається, що основними завданнями центрів стане сортування сміття на ресурсоцінні компоненти (пластик, папір, скло, залізо тощо), біомасу та те, що може використовуватися як альтернативне паливо. На самих заводах спалення відходів не передбачене.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, Київ, планує зменшувати кількість сміття, що захоронюється, та збільшити штрафи за самовільне скидання сміття мінімум у 10 разів (зараз штраф сягає 1700 гривень).
«Щороку в столиці утворюється понад 1,2 мільйонів тонн твердих побутових відходів, і лише 11% сортуються та направляються на переробку. Близько 22% спалюється на заводі «Енергія». Все інше – йде на захоронення на полігони. Ми орієнтуємося максимально переробляти сміття», - сказав Пантелеєв.
Нагадаємо, що понеділок, 24 квітня, в зоні відчуження Чорнобильської АЕС невстановлені вантажівки викинули сміття зі Львова.
А мер Львова Андрій Садовий розповів про підписання меморандуму про припинення «сміттєвої блокади» столиці Галичини.
Раніше в Житомирській області суд заарештував затриману в селищі Пулини вантажівку з львівським сміттям.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»