Ємен перебуває на межі «повної соціальної, економічної та інституційної катастрофи».
Про це заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Стівен О'Браєн, передає «Слово і Діло» з посиланням на «ВВС-Україна».
У своєму виступі на засіданні Ради Безпеки пан О'Браєн підкреслив, що країна опинилася в такій ситуації через бездіяльність міжнародної спільноти, і тепер потребує негайної допомоги.
«Мешканці Ємену живуть у скруті, хворіють, помирають у той час, як весь світ спостерігає. Криза там не наближається, вона не є міражем, вона уже там триває - на наших очах», - сказав представник ООН.
За даними ООН, близько семи мільйонів єменців перебувають на межі голоду.
До того ж в Ємені лютує епідемія холери: на сьогоднішній день в країні зареєстровано вже 60 тисяч випадків цього захворювання. 500 хворих померли. А протягом півроку, за даними експертів, можуть захворіти ще близько 150 тисяч людей.
У свою чергу спеціальний посланець ООН Ісмаїл Ульд Шейх Ахмед заявив, що військові дії, які тривають, призводять до мілітаризації населення країни, розповсюдження зброї і використання протипіхотних мін. Він закликав сторони конфлікту повернутися за стіл переговорів і не допустити поглиблення катастрофічної ситуації.
Внаслідок безперервного конфлікту в Ємені, за даними ООН, лише за останні два роки загинули понад вісім тисяч осіб, близько 45 тисяч поранені. Гуманітарної допомоги потребують близько 19 мільйонів жителів країни, інфраструктура якої зруйнована.
У Ємені триває протистояння між урядовими силами, які підтримує коаліція на чолі з Саудівською Аравією, і повстанцями-хуситами.
Також зазначимо, в зоні конфлікту на Донбасі 1,3 мільйона людей перебувають на порозі масштабної гуманітарної катастрофи через перебої з поставками води, електроенергії та газу.
Повідомлялося, що бойовики блокують ремонт екологічно небезпечних об'єктів на Донбасі.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»