Рішення Верховної Ради не означає, що вже завтра Україна стане членом НАТО, але це підтвердження зовнішньої політики, на яку орієнтуватиметься наша держава.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів керівник Інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук, оцінюючи рішення ВР на законодавчому рівні закріпити курс України на членство в НАТО.
«Багато в чому це посилює тенденцію, яка існує в НАТО. Якщо враховувати, що Чорногорію прийняли в Альянс, а це країна, на яку теж тисне РФ, то зазначений крок виглядає логічним і начебто натякає на те, що ми теж йдемо цим шляхом», - міркує експерт.
Як наголосив фахівець, тривалий час ішла дискусія про те, що Україна може вибрати й інший шлях: або позаблокової держави, або зайняти позицію нейтралітету.
«Рішення ВР дає чіткий сигнал Заходу про те, що Україна не згодна на позаблоковий статус у зовнішній політиці», - зазначив Томенчук.
«Будь-яке досягнення складається з багатьох етапів. Питання зараз не в тому, коли ми будемо в НАТО, а в тому, що ми хоча б визначилися з намірами. Ситуація з членством в НАТО – давня тема. Нічого не заважало ухвалити таке рішення раніше. Це стратегічний показник для наших партнерів», - аналізує фахівець.
«Відтепер, якщо на різних міжнародних майданчиках – ОБСЄ, ПАРЄ або інших аренах – проросійські політики будуть спекулювати на темі безпеки і майбутнього України, ми маємо чіткий аргумент: Україна не розглядає позаблоковий чи будь-який інший статус. У нас є напрацьована стратегія», - резюмував Ростислав Томенчук.
Відзначимо, в українському МЗС висловили намір до 2020 року досягти всіх стандартів НАТО.
«Слово і Діло» відстежило результати голосування за депутатськими фракціями і групами. Деталі – в матеріалі «Курс на НАТО. Як голосували депутатські фракції і групи?»
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»