Зняти депутатську недоторканність обіцяють давно. Наприклад, чинний генеральний прокурор Юрій Луценко обіцяв зробити це ще після Помаранчевої революції. Однак довести справу до реалізації (навіть на прикладі кількох депутатів) не вийшло: чи то бажання не було, то чи політичної волі. Не обійшлося й без скандалів.
Перед початком першого голосування за зняття недоторканності з депутата від фракції «Народного фронту» Євгена Дейдея можна було побачити переговори між представниками НФ і Радикальної партії. Про що вони говорили, стало зрозуміло лише після двох голосувань – щодо Дейдея та Лозового. Голосів для зняття недоторканності з них не вистачило: НФ не голосував за Лозового, а РПЛ – за Дейдея.
Водночас за зняття недоторканності з члена депутатської групи «Воля народу» Олеся Довгого знайшовся 251 голос.
Ситуація повторилася й під час інших голосувань. По три подання (на зняття недоторканності, затримання та арешт) розглядалися на члена НФ Максима Полякова і виключеного з БПП Борислава Розенблата. Парламентарі хоч і зняли з них недоторканність, але давати дозвіл на затримання та можливий арешт двох депутатів не збиралися: голосів знову не вистачило.
Водночас Верховна Рада позбавила депутатської недоторканності члена «Опозиційного блоку» Михайла Добкіна, а також проголосувала за його затримання і арешт.
Ми візуалізували, як саме голосували представники різних фракцій, щоб договорняки було видно чіткіше.
Нагадаємо, напередодні один з депутатів БПП став позафракційним, що відобразилося на статистиці.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»