НБУ назвав надмірне підвищення урядом зарплат і соціальних виплат у зв'язку з наближенням парламентських і президентських виборів одним з найбільших ризиків невиконання інфляційної мети в 2018 році.
Про це йдеться в пропозиціях правління по розробці основних принципів грошово-кредитної політики на 2018 рік, оприлюдненому на сайті НБУ в п'ятницю 14 липня, повідомляє «Слово і Діло».
«Збільшення орієнтації уряду України на фінансування поточних видатків соціального спрямування може привести не тільки до прискорення інфляції, але і до обмеження державних інвестицій і зростання боргового навантаження, негативно впливати на середньострокові перспективи економічного зростання», - наголошується в документі.
Найбільш вагомим фактором невизначеності є розвиток ситуації на сході України. «У разі сприятливого для України розвитку ситуації зниження премії за ризик буде збільшувати інвестиційну привабливість, сприяючи притоку капіталу, прискорення економічного зростання і зумовлюючи ревальваційний тиск на гривню», - вказує Нацбанк.
Серед інших основних ризиків для інфляції та економічного зростання в 2018 році він називає повільне впровадження реформ.
«Ключовим політичним ризиком для макроекономічної стабільності є повільне впровадження реформ, передбачених спільною програмою України з МВФ, і затримки або припинення надходження офіційного фінансування», - йдеться в документі.
Економічні наслідки такого розвитку подій погіршаться через наближення пікових виплат за державним і квазі-державним боргом у 2018-2019 рр., додає регулятор.
Згідно з документом, невизначеність для інфляційного розвитку також пов'язана з адміністративно регульованими тарифами, зокрема, на енергоносії, що може в короткостроковій перспективі відхиляти траєкторію інфляції в обидві сторони.
Як повідомлялося, Нацбанк має на меті зниження інфляції з 12,2% в 2016 році до 8% +/-2% в 2017 році, 6% +/-2% - в 2018 році, 5%+/-1% - в 2019 році.
Нагадаємо, раніше Нацбанк відзвітував про зростання грошової маси.
А за інформацією на липня, в Україні зросла інфляція.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»