Інфляція, за підсумками шести місяців, виявилася вищою за прогнози, але надалі очікується її зниження.
У червні 2017 року показник інфляції в Україні в річному вимірі досяг піку цього року, після чого очікується його поступове зниження.
Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу НБУ.
«Фактичне значення загальної інфляції в червні (15,6%) було вище прогнозу Національного банку через більш різке подорожчання сирих продуктів харчування. Зростання цін на м'ясо і молоко продовжувало прискорюватися внаслідок високих світових цін і значних обсягів експорту цих продуктів. Зростання цін на овочі та фрукти також перевищувало очікування Національного банку», - йдеться в повідомленні регулятора.
За даними Нацбанку, базова інфляція в червні підвищилася до 6,8% в річному вимірі і продовжила прискорюватися в липні. Це пов'язано із вторинними ефектами від подорожчання сирих продуктів, збільшенням виробничих витрат, у тому числі, на оплату праці та зростанням цін на послуги з утримання будинків.
«У той же час, інфляцію стримувало зміцнення обмінного курсу гривні до долара США», - відзначили в НБУ.
Регулятор очікує, що в липні з високою ймовірністю буде зафіксована дефляція в місячному вимірі, яка триватиме і в серпні. Відповідно, показники інфляції в річному вимірі будуть поступово наближатися до траєкторії, яку прогнозує Нацбанк.
Але ціни все одно можуть почати рости в другому півріччі на тлі збільшення бюджетних витрат і пенсійних виплат у другому півріччі.
«Також на тлі високих поточних показників зростання цін існує ризик зміни тренда поліпшення інфляційних очікувань, що спостерігався протягом останніх двох років», - застерегли в НБУ.
Нагадаємо, в Нацбанку чекають дефляції гривні в серпні.
18 липня НБУ залишив прогноз щодо інфляції на 2017 рік без змін - 9,1%.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»