Складається враження, що наша основна увага зосереджена на розвитку сільського господарства та пошуках нових ринків збуту. Безумовно, це потрібно, але не можна обмежуватися лише двома напрямками.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко, оцінюючи набуття чинності Угодою про ЗВТ з Канадою.
«Україні потрібно відновлювати високотехнологічне будівництво, машинобудівельний комплекс. Крім того, потрібна модернізація у видобувних галузях. Саме ЗВТ дає можливості зробити крок вперед у цьому, а Канада може бути цікавим партнером, зважаючи на те, що ця країна володіє необхідними технологіями. Крім того, Канада є об’єктом для інвестування США, тому з технологічним рівнем проблем немає», – зазначив економіст.
«Крім того, в зв’язку з розривом відносин з РФ в авіабудівній галузі є шанс на заміщення. В цьому плані на північноамериканському континенті в України є непогані перспективи», – додав він.

Експерт наголосив, що не варто переоцінювати митно-тарифну політику через ЗВТ, оскільки не так уже й багато товарів підлягають преференціям.
«Не всі товари користуватимуться преференціями через велику відстань. Слід розуміти, що сучасні ЗВТ не обмежуються лише лібералізацією митних режимів, а пов’язані з переходом до відповідних технологічних вимог на ринках, а також інтелектуальною власністю, регуляторним середовищем», – пояснив Сіденко.
Як уточнив спеціаліст, назву «зона вільної торгівлі» не слід сприймати буквально.
«ЗВТ з Україною вибудовуватиметься ближче до того формату, який Канада практикує в північноамериканській зоні вільної торгівлі. Для України це є стимулом для модернізації. Звісно, нічого не працюватиме, якщо внутрішні процеси, які відбуваються в Україні, не будуть належним чином підтримуватися», – проаналізував Володимир Сіденко.
Детальніше про основні положення угоди та зобов’язання між країнами – в матеріалі «ЗВТ з Канадою. Чого чекати від взаємної торгової лібералізації».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»