Закон, що посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами набрав чинності й передбачає покарання від штрафу в 3-5 тисяч гривень до позбавлення волі у випадках особливо жорстоких знущань у присутності дітей.
Відповідний закон №2120-VIII опублікований в газеті Верховної Ради «Голос України», повідомляє «Слово і Дело».
Документ визначає, що жорстоке поводження – це знущання над тваринами, побої або інші насильницькі дії, які заподіяли тварині біль, страждання й не завдали тілесних ушкоджень, каліцтв або загибелі.
Також під це визначення підпадає залишення тварин напризволяще й порушення правил утримання тварин, що веде до штрафу від 3,4 до 5,1 тисячі гривень з конфіскацією вихованця в разі загрози його життю чи здоров'ю.
У разі жорстокого поводження з двома й більше тваринами або при повторному порушенні закону штраф збільшиться до суми в 5,1-8,5 тисяч гривень або адміністративного арешту терміном 15 діб із конфіскацією тварини за необхідності.
Окремий пункт передбачений для насильницьких дій щодо тварин, спрямованих на задоволення статевої пристрасті, – штраф 3,4-8,5 тисяч гривень із конфіскацією тварини в разі потреби.
Крім того, закон доповнює Кримінальний кодекс статтею «жорстоке поводження з тваринами».
«Жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, у тому числі бездомними тваринами, вчинене умисно й таким чином, що спричинило каліцтво або загибель тварин, а також цькування тварин одна на одну або інших тварин, здійснене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій караються арештом терміном до шести місяців або обмеженням волі терміном до трьох років», – йдеться в документі.
Покарання посилюється в разі, якщо жорстоке поводження здійснювалося в присутності неповнолітніх: обмеження або позбавлення волі терміном 3-5 років, і в найбільш кричущих випадках жорстокого поводження закон передбачає для винуватця позбавлення волі терміном 5-8 років.
Нагадаємо, 17 травня в Київській міськадміністрації представили концепцію створення Центру захисту тварин.
У лютому безпритульних столичних котів визнали частиною екосистеми міста.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»