За попередніми розрахунками, собівартість операцій становить від 80 тис. до 230 тис. грн. Раніше більшу частину цих витрат покривали з держбюджету, тепер пацієнтам доведеться платити за операції з власної кишені або через страхові компанії.
Про це повідомила прес-секретар інституту Людмила Гордон, пишуть «Вести», передає «Слово і Діло».
«За словами Гордон, попередні розрахунки собівартості операцій вражають – від 80 тисяч до 230 тисяч гривень. Зараз більшу частину цих витрат покривають із бюджету. З 1 вересня пацієнтам доведеться платити зі своєї кишені або через страхові компанії», – йдеться в повідомленні.
Варто відзначити, що пілотний проект із впровадження платних послуг та переходу на самоокупність у чотирьох столичних інститутах – серцево-судинної хірургії ім. Амосова, нейрохірургії ім. Ромоданова, хірургії та трансплантології ім. Шалімова та кардіології ім. Стражеска – мав розпочатися з 1 липня. Але офіційно запустити проект не вдалося, тому що методичка для розрахунку собівартості послуг операцій з МОЗ надійшла лише 30 червня. Постраждали й пацієнти – через нестачу фінансування їх відправляли додому чекати операцій.
«Інститути, які беруть участь у пілотному проекті, мають зберегти базове фінансування – на комуналку та зарплату. Жодні платні послуги не потягнуть таку махіну, як наш інститут», – зазначав на початку серпня Олександр Усенко, директор інституту хірургії ім. Шалімова.
Як повідомлялося, минулого року директору комерційного підприємства повідомили про підозру в розтраті 1 млн грн, виділених на ремонт інституту ім. Шалімова.
В Світовому банку відзначили, що Україна багато витрачає на неефективну медицину. Нагадаємо, раніше в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супррун розповіла,як і коли уряд збільшить фінансування медицини.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»