«План Маршалла для України» розрахований на 10 років і в середньостроковій перспективі передбачає виділення по 5 мільярдів доларів на рік.
Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку Степан Кубів, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».
«Ми погодили пріоритети діяльності, які лягають у площину інфраструктурних проектів, енергоефективності, цифрової економіки через призму малого бізнесу», – сказав він після зустрічі з екс-прем'єром Литовської Республіки Андрюсом Кубілюсом, присвяченій питанням довгострокової фінансової підтримки реформ в Україні.
Кубілюс, який є співавтором «плану Маршалла» для України, зазначив, що за умови отримання Україною щорічних інвестицій в сумі 5 млрд дол. зростання її економіки становитиме 6-8% ВВП.
«На жаль, як ми знаємо, будучи членом Європейського Союзу, всю ситуацію в ЄС, який досі переживає деякі глибокі проблеми: Brexit, біженці тощо, поки що ми не бачимо, щоб Україні та іншим державам Східного партнерства найближчим часом запропонували перспективи членства в ЄС. Ми цю дійсність розуміємо. Ми боремося за те, щоб Україна та інші країни Східного партнерства якомога швидше отримали саме таку перспективу», – заявив Кубілюс.
За словами чиновника, за останні роки як з боку України, так і ЄС було зроблено багато. Зокрема, був отриманий безвізовий режим і почала працювати Угода про асоціацію.
«Питання постає: а що далі? Коли ми розуміємо, що пропозиція щодо членства в ЄС поки не з'явилася на робочому столі, ми тоді запропонували ось цей «плану Маршалла» як проміжний інструмент для того, щоб це дійсно допомогло тримати мотивацію до реформ як у суспільства, так і політиків», – констатував Кубілюс.
Як повідомлялося раніше, ідея надання масштабної фінансової підтримки увійшла до порядку денного саміту Україна-ЄС.
Нагадаємо, заступник міністра з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука хоче створити для Донбасу та Криму «план Маршалла».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»