Працівники Департаменту кіберполіції Нацполіціі спільно зі слідчими Подільського управління поліції Києва, припинили діяльність злочинної групи, котра через інтернету продавала сильнодіючі лікарські засоби.
Про це повідомив начальник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк, передає «Слово і Діло».
«До складу злочинного угруповання входили IT-фахівці, що забезпечували функціонування і просування Інтернет-магазинів, за допомогою яких реалізовувалися сильнодіючі лікарські засоби. Крім того за допомогою спеціально створеного call-центру зловмисники надавали консультації клієнтам щодо вживання сильнодіючих лікарських засобів. Зазвичай покупцями були спортсмени, які вживали медпрепарати для підтримки своєї фізичної форми», - заявив Демедюк.
За його словами, до складу злочинної групи входило шестеро осіб, а ролі кожного з них були чітко розподілені. Всі платежі «проходили» через платіжні картки, оформлені на осіб, підконтрольних організаторам злочинної схеми.
Як розповів керівник української кіберполіції, географія збуту лікарських засобів не обмежувалася межами України. Учасники злочинної групи за допомогою мережі Інтернет збували ліки і за кордон.
«Сильнодіючі лікарські засоби потрапляли на територію України контрабандним шляхом. Деякі з препаратів виготовлялися безпосередньо на складі, орендованому членами угруповання. Більш того, використовуючи можливості всесвітньої мережі Інтернет зловмисники збували сильнодіючі лікарські засоби не тільки в Україні, а й поза її межами», - зазначив керівник Департаменту кіберполіції.
Поліцейські провели 16 санкціонованих обшуків за місцем проживання організаторів та співучасників злочинної схеми. Також були проведені обшуки в так званому call-центрі та на складі для зберігання заборонених на території України препаратів.
У результаті поліцейські вилучили комп'ютерну техніку, мобільні телефони, сотні сім-карт, банківські платіжні картки та більше $70 тис. готівки. У помешканнях злочинців правоохоронці також виявили наркотики, зброю і сотні тисяч таблеток сильнодіючих лікарських засобів.
Одному з учасників злочинної групи судом обрано запобіжний захід у вигляді арешту. Поліцейські проводять заходи, спрямовані на затримання інших учасників групи.
Раніше кіберполіція викрила шахраїв, які крали гроші у онкохворих дітей.
Нагадаємо, в Слов'янську 9-річний хлопчик віддав шахраям майже 130 тисяч гривень.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»