Президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту, який був розкритикований міжнародними партнерами через можливе обмеження прав національних меншин.
Як наголосили у прес-службі президента, освітня реформа має на меті підвищити якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці, пише «Слово і Діло».
«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», - зазначив Порошенко.
За словами глави Української держави, новий закон підвищує роль української мови в освітньому процесі та в жодному разі не порушує гуманітарних прав нацменшин.
Зазначається, що у зв’язку з різкою критикою з боку урядів низки європейських справ Порошенко доручив Міністерству закордонних справ та Міністерству освіти провести консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.
Нагадаємо, 5 вересня народні депутати підтримали освітню реформу. Ключовими її нововведеннями стала 12-річна школа і підвищення зарплат вчителям. Щодо мов нацменшин, то спочатку школярі вивчатимуть предмети рідною для себе мовою, а в 5-9 класах буде вводитися кілька предметів українською мовою викладання.
Новий закон про освіту розкритикувала Румунія і Молдова. МЗС Угорщини подало скаргив ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв'язку з реформою освіти в Україні.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»