Нагорода присуджена швейцарцю Жаку Дюбоше, американцеві Іоахіму Франку та представнику Великобританії Річарду Хендерсону за розробку Кріоелектронний мікроскопії для визначення структури молекул з високою роздільною здатністю в розчині.
Кріоелектронний мікроскопія є одним з головних методів вивчення особливостей клітин і молекул на сьогоднішній день, пише «Слово і Діло».
Напередодні лауреатами Нобелівської премії з фізики стали троє американських учених - Райнер Вайсс, Беррі Бериш і Кіп Торн за дослідження гравітаційних хвиль, теорію про існування яких висунув Альберт Ейнштейн.
Американці стали першими, хто зумів за допомогою ними ж зробленого детектора «вловити» ці хвилі. Їх запеленгували у вересні 2015 го. Вчені прийшли до висновку, що хвилі утворилися в результаті зіткнення двох чорних дір в дуже далекій галактиці. За допомогою цих хвиль стало відомо, що трапилося давним-давно в далекому космосі.
Нобелівська премія в галузі фізіології і медицини за 2017 рік була присуджена 2 жовтня професорам Джеффрі Холу, Майклу Розбашу і Майклу Янгу за вивчення молекулярних механізмів, що регулюють циркадні ритми організму.
Нагадаємо, в 2016 році Нобелівську премію з хімії вручили за створення молекулярних машин.
Раніше повідомлялося, що винагороду за Нобелівську премію знову збільшили.
Детальніше про лауреатів премії в матеріалі «Слова і Діла» Люди року. Весь список і досягнення Нобелівських лауреатів-2016.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»