Квотний принцип і норма, яка зобов'язує роботодавців наймати людей віком від 45 років, – це імітація захисту, тому що 45 років – не межа для захисту. Це спроба чиновників імітувати захист від дискримінації.
Про це на своїй сторінці в Facebook написала голова Інституту громадських свобод Галина Третьякова, передає «Слово і Діло».
«Реального захисту потребують ті, кому п'ять і менше років до пенсії. Однак захищати їх потрібно не радянськими методами. Це складніший процес, який полягає в тому числі в підтримці громадських організацій, що створюють люди похилого віку, та інших видів малої діяльності», – констатувала експерт.
Вона підкреслила, що держава не встановила спочатку такої вимоги для держслужби, але вже висунула таку вимога для підприємств.
«Хотілося б також побачити й ухвалений закон про квоти у владі, що захищає квоту «не менш ніж 30% представників однієї статі», яка протектує й чоловіків у тому числі», – додала фахівець.
«Жодного дослідження на цю тему не було представлено в пояснювальній записці. Значить, рішення ухвалювалося бездумно, на догоду комусь. Норма ухвалювалася всередині законопроекту, про який Мінсоцполітики говорило, що підвищення пенсійного віку немає. Тоді питання: а який стосунок ця норма мала й для чого запроваджувалася?», – зазначила експерт.
Вона уточнила, що норма не виконує функцію захисту людей старшого віку.
«У підсумку норма є кинутим шматочком, щоб хтось замовк. І є ще один аргумент: закон не захищає симетрично молодь. А як відомо, будь-які диспропорції призводять до деформацій», – резюмувала Галина Третьякова.
Нагадаємо, згідно з пенсійною реформою, 4% найманих працівників у будь-якому трудовому колективі мають становити люди від 45 років і старші. Норма діятиме з 1 січня 2018 року.
Міністр соцполітики Андрій Рева повідомив, що стежити за виконанням норми будуть через державну службу праці. Перелік обіцянок чиновника – за посиланням.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»