Дійсно, є побоювання, що для України ситуація може мати певні ризики в плані відносин, але якщо міркувати розсудливо, то логіки в цьому немає. Мститися Україні США не будуть.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Олексій Голобуцький, оцінюючи справу проти Пола Манафорта, якого свого часу українська сторона підозрювала в причетності до «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, але згодом зняла всі звинувачення.
«Ця історія підтверджує той факт, що в Америці є інститути, й вони працюють. Помста – це не інституційне явище. Трамп не може натиснути кнопку під назвою «Україна» в своєму кабінеті й почати якось реагувати або мститися. Він в принципі сам нічого зробити не може – ані зняти санкції з РФ, ані ухвалити кардинальні рішення», – зазначив Голобуцький.
На його думку, ця справа лише починається.
«Американські політики прекрасно розуміють, із ким вони мають справу, коли йдеться про Україну. Так, ми корумпована країна, країна пострадянського режиму, в нас ось так вирішувалися питання. Інша річ, якби в них було не таке уявлення про Україну, але вони реалісти. Тому не варто очікувати нічого вкрай негативного й кардинального на нашу адресу», – додав політолог.
Крім того, це стосується екс-президента, який втік і проти якого вийшов Майдан, уточнив він.
«Наразі це більше внутрішньоамериканська проблема, тому що Монафорта звинувачують у відмиванні коштів», – підкреслив фахівець.
За його словами, цілком зрозуміло, для чого зараз піднімається така хвиля й нагнітається ситуація.
«Росія намагається хоч трохи перевести стрілки з питання впливу РФ на Трампа на Україну. Але навряд чи це вийде. Тим більше, що все досить притягнуто», – резюмував Олексій Голобуцький.
Як повідомляється, Пол Манафорт може отримати тюремний термін до 80 років. Його і ділового партнера Ріка Гейтса звинувачують по 12 епізодам. Зокрема, в змові проти влади США, «відмиванні грошей», помилкових заявах і семи випадках умовчання про рахунки в зарубіжних банках.
У травні 2017 року агентство Bloomberg повідомляло, що Пол Манафорт допоміг пройти до Ради «Опозиційному блоку». Також журналісти Associated Press стверджували, що мають докази того, що Манафорт отримав $1,2 мільйона від Партії регіонів.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»