Кожна психічно та фізично здорова людина має право на короткоствольну зброю. Але тут питання в тому, що дозвільна система має бути дуже жорсткою. Критерії, медичні комісії та весь механізм повинні мати жорсткі умови.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог, віце-президент аналітичного центру «Політика» Олег Лісний, оцінюючи трагічний ланцюжок вибухів і терактів у країні та питання володіння зброєю в зв'язку із ситуацією.
«Зброя необхідна тим людям, які можуть якісно та врівноважено нею користуватися. Коли апелюють до того, що на вулицях почнеться свавілля, злочини, це не зовсім правильно. У кілера, якогось бандита із сусіднього двору можливості отримати зброю в сто разів більші, ніж у законослухняного громадянина», – зазначив Лісний.
«Потрібно врівноважувати можливості й довіряти громадянам. Звичайно, за умови, що правоохоронні органи більш активно боротимуться з незаконним обігом зброї», – додав експерт.
Є країни, на які в певних моментах нам варто орієнтуватися, наприклад, Ізраїль і США, уточнив він.
«Звісно, будуть опоненти, які говоритимуть про те, як там убивають на вулицях. Однак це інший характер. Йдеться про терористів-смертників. Це зовсім інший підхід», – підкреслив фахівець.
«І якщо дивитися статистику США, то кількість самогубств набагато більша, ніж від того, що хтось із тих, хто законно володіє зброєю, вбив іншу особу. Від людини з відхиленнями ніхто не застрахований, але важливо довіряти своєму народу й надати йому право захищати своє життя та життя рідних шляхом застосування в законному плані зброєю», – резюмував Олег Лісний.
Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виступає за часткову легалізацію бойової короткоствольної зброї. Перелік його обіцянок – за посиланням.
Раніше журналісти «Слова і Діла» з'ясували, які ризики для влади приховані в питанні дозволу на володіння зброєю.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»