Раніше було можливо отримати доступ до пошукових запитів Google, релевантних для чужої країни.
Відтепер всі пошукові запити, що видаються цією системою, будуть відповідати виключно тому місцю розташування, де перебуває сам користувач, пише «Слово і Діло».
Незалежно від спроб змінювати доменне ім’я google.com на google.co.uk або на інші адреси в браузері, користувач буде отримувати результати запиту, відповідні геолокації пристрою, з якого був відправлений запит.
Цю заборону все ще можна обійти, якщо вручну змінити налаштування вашого поточного розташування в профілі пошукової системи. Згідно з поточною політикою компанії, при пошуку забороненого законодавством зазначеної країни матеріалу, запити все ще будуть фільтруватися, незважаючи на змінені налаштування.
Рішення про автоматичну геолокаційну прив’язку представники компанії Google пояснили тим, що це, в першу чергу, зручно туристам і мандрівникам, які часто переїжджають з місця на місце і яким було б простіше не перемикати налаштування свого профілю, але відразу ж знаходити необхідну інформацію, де б вони не опинилися, хоч у дорозі, хоч удома. Якщо користувач в Нью-Йорку, то йому будуть пропонуватися варіанти запитів, відповідні Нью-Йорку, якщо в Москві – для Москви.
Google вже не раз ухвалював схожі рішення щодо інших своїх сервісів, включаючи YouTube та Gmail. Тепер політика прив’язки працюватиме як для пошукової системи на ПК, так і на мобільних пристроях у рамках програм Google Maps та iOS Google.
Раніше в Google заявили про стеження iPhone за користувачами.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»