Справа Авакова має політичну складову, хоча зараз САП та НАБУ намагаються говорити, що це процесуальна процедура, що все так співпало, з’явилася певна інформація тощо.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, оцінюючи активізацію діяльності антикорупційних органів та справу щодо Олександа Авакова.
«Наразі справа Авакова перебуває в підвішеному стані, згодом у суді озвучать якісь нові епізоди, хоча з 2014 року все було давно відомо. Розмова, розшифровка відео – все це було давно. Чеботар був зафіксований в інших корупційних епізодах, але чомусь його не чіпали. Так само жодних питань не мали до сина Авакова, а зараз раптом вони виникли», – констатував Кулик.
За його словами, є дані, що справа реанімувалася за три дні, а попередньо в САП негласно заявляли, що ніхто цю справу більше не чіпатиме, незважаючи на те, що є докази й свідчення.
«Раптом за три дні справа реанімується, починаються слідчі дії, затримання. Тут більше політики, аніж готовності довести справу до кінця», – додав Кулик.
Він зазначив, що коли будуть досягнуті певні домовленості між Аваковим та Порошенком, про справу можна буде забути .
«Знайдуться якісь нові обставини, деталі, які просто припинять судове розслідування й знищать судову перспективу», – уточнив експерт.
На його переконання, вся проблема в тому, що антикорупційна діяльність надто сильно перемішана з політикою.
«За великим рахунком, структури, які боряться з корупцією, перетворилися на інструменти політичного тиску. Говорити, що НАБУ є повністю незалежним від політичних впливів, поки складно», – пояснив Кулик.
Радше можна говорити про політичну вибірковість і лояльність, додав він.
«Ця лояльність інколи проявляється до активістів антикорупціонерів, угруповань Саакашвілі, а інколи – до певних запитів з боку Банкової. Або ж навпаки – може бути меседж із Вашингтона й вони вже не будуть лояльними до Банкової, а вживатимуть заходів проти «любих друзів» Порошенка. Вибіркова лояльність створює ілюзію незалежності, ніби немає «священних корів», але за саме це й має місце», – резюмував Віталій Кулик.
Детальніше про корупцію в МВС – у матеріалі за посиланням.
Раніше журналісти «Слова і Діла» з’ясували, скільки тепер отримують українські чиновники.
Нагадаємо, за попередніми даними, «рюкзаки Авакова» пошили за 555 гривень, а закупили – по 2899.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»