Має місце тезис, що підняттям пенсій народ у країні загалом задоволений, а в середньому підвищення відбулося на 600 гривень. Але чи матиме це електоральні дивіденди для Гройсмана – поки питання. Навіть з огляду на те, що пенсіонери є дисциплінованою категорією виборців.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав політичний аналітик Михайло Басараб, передає «Слово і Діло».
«Базою для розрахунків нових пенсій переважно стала заробітна платня ще з радянських часів. У часи «диктатури пролетаріату» та низькопродуктивної індустріалізації інтелігенція була глибоко упослідженою. Це позначалося й на зарплаті. Тоталітарний режим не балував грошовою винагородою інженерів, працівників культурної галузі, освіти. А якщо були низькі зарплати тоді, значить, отримуйте невисокі підвищення пенсії зараз», – зазначив Басараб.
Він підкреслив, що після ухвалення пенсійної реформи лунають нарікання від пенсіонерів-освітян та колишніх інженерів з приводу того, що були мізерні виплати, а надбавку отримали в розмірі лише 150 гривень.
Щодо електорального зиску в цій ситуації є нюанси, додав експерт.
«Мислячий виборець-пенсіонер, за голоси якого міг би поборотися Гройсман, перебуває в глибокому переживанні несправедливості. Лише плюс 150 гривень. Пенсіонери-пролетарі, які отримали значно вищі добавки до пенсій, – це електорат Ляшка, Тимошенко та Партії регіонів. Аргументи для цієї категорії пенсіонерів мають відносне значення. Тут Гройсман не конкурент. Ляшко й Тимошенко легко переконають колишніх роботяг, що реформа – ніщо, а доплатити мали не тисячу, а 20 тисяч гривень», – уточнив він.
Проте, за його словами, остаточні висновки робити зарано.
«Це лише побіжне спостереження. Точно можна сказати лиш те, що від десятка міських пенсіонерів, які гіпотетично могли б стати виборцями Гройсмана, поки чути здебільшого роздратування», – резюмував Михайло Басараб.
Нагадаємо, ще в серпні минулого року прем'єр обіцяв, що Кабмін знайде можливості для збільшення пенсій.
Рівень відповідальності Володимира Гройсмана складає 48%, а більшість своїх обіцянок він виконав.
Як депутати голосували за пенсійну реформу та хто віддав вирішальні голоси, можна подивитися в інфографіці «Слова і Діла».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»