В Україні варто змінити правила нарахування субсидій. Основна задача – аналізувати майновий стан людини.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповіла голова Інституту громадянських свобод Галина Третьякова, оцінюючи систему субсидування в Україні.
«По-перше, маємо різні дані: Мінсоцполітики надає цифри про 7 мільйонів домогосподарств, а Мінфін говорить, що їх 6 мільйонів. Тому уряд має надати точну статистику. По-друге, припустимо, що в нас 6 мільйонів домогосподарств, множимо на три (наприклад, у кожному домогосподарстві три особи) й отримаємо 18 мільйонів осіб. Половина населення України не може отримувати субсидії. За субсидії сплачують платники податків», – зазначила Третьякова.
«Якщо людина має квартиру, наприклад, 100 квадратних метрів, при цьому є дохід від депозиту, то за чинними правилами вона може претендувати на субсидію. Але людина має депозит, тобто пасивний дохід. Чи варто іншим платникам податку сплачувати за спожиті нею комунальні послуги?», – додала експерт.
На її переконання, потрібно допомагати виключно тим, хто подає податкову декларацію, де вказує, що не має статків та інших доходів.
«Якісь винятки можна робити для тих, хто є інвалідом. Проте тут також багато питань – хто дає таку інвалідність, яка саме ця інвалідність. Щодо чорнобильців, то в нас досі немає єдиного реєстру отримувачів усіх соціальних виплат», – підкреслила вона.
«Ідеться про створення системи, конструкту, якого поки Мінсоцполітики нам не надало. На стадії запуску субсидії запроваджували на півроку-рік, але ж вони не можуть існувати весь час. Це програма, яка діє певний час, а потім населення має прийти до реальних цін», – пояснила експерт.
«Суспільство має прийти до статичної ситуації, а не перебувати постійно в динамічній, тобто постійно не знати, як впоратися з бюджетом доходу», – резюмувала Галина Третьякова.
Додамо, ще два роки тому віце-прем'єр-міністр Павло Розенко обіцяв провести аудит усіх соціальних виплат. Повний перелік його обіцянок – за посиланням.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»