Норма про обов'язкову відеофіксацію правоохоронцями обшуків набула чинності.
Відповідний закон опублікували в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 6 грудня й він набув чинності наступного дня, повідомляє «Слово і Діло».
Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу і встановлює, що під час судового розгляду й під час досудового розслідування забезпечується повне автоматичне фіксування судового засідання й процесуальних дій за допомогою звуко- і відеозаписуючих технічних засобів.
Фіксація судового засідання може не вестися тільки у разі, якщо розглядається питання проведення негласних слідчих (пошукових) дій.
Крім того, установлено, що при проведенні обшуку житла або іншого приміщення має обов'язково бути присутнім адвокат.
Всі докази, отримані правоохоронцями з порушенням цих норм, будуть визнані неприпустимими в суді.
Також запроваджується заборона на тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їхніх частин, мобільних телефонів, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження або якщо такі об'єкти отримані в результаті здійснення кримінального правопорушення або є засобами чи знаряддям його здійснення.
Норма про обов'язкову відеофіксацію судових засідань набуде чинності з 1 січня 2019 року.
Крім того, названим законом уводиться заборона на розслідування кримінальних проваджень проти юридичних осіб, якщо раніше справи проти них за аналогічними обставинами вже були закриті.
Нагадаємо, законопроект №7275 Міністерство юстиції розробило для захисту підприємців від незаконних обшуків з боку силових органів.
Верховна Рада ухвалила його 16 листопада. 1 грудня президент Петро Порошенко підписав закон, який зобов'язує силовиків проводити відеофіксацію обшуків.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»